Leczenie

Leczenie i Diagnostyka

Zajmujemy się leczeniem i diagnostyka chorób wewnętrznych głównie psów i kotów. Jeśli niepokoi cię stan zdrowia twojego pupila zapraszamy do naszego gabinetu, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Na miejscu możliwe jest wykonanie badań laboratoryjnych takich jak badanie krwi, moczu, kału, wymaz czy zeskrobina. Próbki pobrane do godziny 18.00 odbierane są przez laboratorium tego samego dnia a wyniki większości badań krwi dostępne są już następnego dnia.

Często Zadawane Pytania

Wizyta przebiega według określonego schematu, zaczynamy od wywiadu z właścicielem następnie przechodzimy do właściwego badania ogólnego. Jeśli jest to konieczne na miejscu wykonywane są badania laboratoryjne lub pacjęt kierowany jest na badania dodatkowe takie jak USG czy RTG. Na podstawie zebranych informacji stawiana jest diagnoza i podawane odpowiednie leki.

Badanie Ogólne

Podczas pierwszego badania Ogólnego postaramy się zapoznać z naszym pacjentem oraz jego właścicielem. Standardowe badanie obejmuje m.in. sprawdzenie temperatury ciała, osłuchanie serca i płuc, sprawdzenie stanu uszu zębów oraz palpacyjne zbadanie jamy brzusznej.

Diagnistyka Labolatoryjna

Podczas wizyty możliwe jest wykonanie badań laboratoryjnych. W naszej lecznicy korzystamy z usług m.in. Laboklinu, Lab wetu czy Idexu.

Rozpoznanie

Rozpoznanie choroby stawiane jest na podstawie wywiadu, badania klinicznego oraz badań dodatkowych. W razie potrzeby pacjent kierowany jest do specjalisty z określonej dziedziny m.in. dermatologa, okulisty czy Neurologa.

Leczenie

Po rozpoznaniu choroby przechodzimy do jej leczenia. Zazwyczaj na początku spotykamy się na codziennej wizycie podczas której oceniany jest stań zdrowia pacjenta a leki podawane se w postaci zastrzyków. W miarę poprawy stanu zdrowia leczenie kontynuowane jest w domu za pomocą tabletek.

Na wizytę nie trzeba się wcześniej umawiać, jesteśmy do twojej dyspozycji w godzinach pracy lecznicy, od poniedziałku do piątku 9.00 – 21.00 soboty 9.00 – 17.00, niedziele i święta 10.00 – 14.00. W razie potrzeby możliwe jest umówienie się na wizytę w domu klienta, zadzwoń a ustalimy dogodny dla Ciebie termin.