Chipowanie i Paszporty

Jeśli Chcesz uchronić swojego pupila przed zaginięciem lub trafieniem do schroniska przyjdź do lecznicy i zaczipuj go. Sam zabieg implantacji czipa jest szybki i nie wymaga wcześniejszego przygotowania psa. Usługę wykonujemy w naszym gabinecie na Warszawskiej 59 siedem dni w tygodniu. Numer czipa wraz z danymi kontaktowymi właściciela wpisywane są do międzynarodowej bazy danych https://www.safe-animal.eu/ .

W naszej lecznicy istnieje możliwość wystawienie paszportu dla zwierzęcia opuszczających teren Polski i udających się do innego kraju unii europejskiej.

Szczegółowe informacje o Czipowaniu i Wystawianiu Paszportów

Czipowanie Zwierząt

Dzięki niewielkiemu mikroczipowi wszczepianemu pod skórę możliwa jest szybka identyfikacja zwierzęcia. W przypadku zaginięcia, pies zazwyczaj trafia do jednej z okolicznych lecznic lub staży miejskiej. Zarówno weterynarze jak i straż posiadają specjalny czytnik dzięki któremu szybko i bezboleśnie odczytać można osobisty numer znajdujący się na czipie. Po wpisaniu go do bazy safe animal wyświetlone zostają dane kontaktowe właściciela zwierzaka. Taka identyfikacja bardzo ułatwia powrót zaginionego psa do domu i oszczędza mu stresu związanego z przebywaniem w schronisku.

Bezpłatne Czipowanie Psów

Wraz z początkiem roku szkolnego na terenie naszej gminy ruszyła akcja bezpłatnego czipowania psów. Mieszkańcy Łomianek mogą w naszej lecznicy za darmo zaczipować psa oraz wpisać go do międzynarodowej bazy danych. Akcja na razie trwa do końca 2017 roku o przedłużeniu będziemy informować w styczniu. 

Właściciel powinien posiadać dowód osobisty oraz być zameldowany na terenie gminy Łomianki ( w innym przypadku konieczny jest wcześniejszy kontakt z nami w celu potwierdzenia faktycznego miejsca zamieszkania ). Czipujemy wszystkie psy nieprzeznaczone na sprzedaż, które mają skończone 4 miesiące oraz posiadają aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Wystawianie Paszportów

Podczas wyjazdu do krajów Unii Europejskiej zwierze musi posiadać paszport. Do jego wystawienia potrzebne jest wcześniejsze oznakowanie psa np. czip

Warunki Przewozu i Zaświadczenia

Przed wyjazdem zwierze musi przejść podstawowe badanie ogólne po którym wystawiane jest oświadczenie , iż zwierze jest zdrowe i zdolne do przewozu. Ponadto poszczególne kraje mają dodatkowe wymagania co do szczepień, zabezpieczanie przed pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz badań dodatkowych, które są niezbędne podczas wjazdu. Warto skontaktować się z ambasadą konkretnego kraju lub powiatowym lekarzem weterynarii gdzie dostępne są wymogli dla poszczególnych krajów.

Czipowanie i wystawianie paszportów dla psów i kotów wykonywane jest podczas regularnej wizyty, warto dzień wcześniej skontaktować się z nami w sprawie dostępności czipów i paszportów oraz o możliwości skorzystania z bezpłatnych czipów.