Profilaktyka

W Naszej Lecznicy dla zwierząt oferujemy pełen zakres usług profilaktycznych dla zwierząt towarzyszących. Zajmujemy się profilaktycznymi szczepieniami dla psów kotów oraz królików.

Dostępne są preparaty na odrobaczanie w formie tabletek niesmakowych, smakowych oraz środków wylewanych na kark – spot on. Znajdziecie u nas również szeroką gamę preparatów na pchły i kleszcze m.in. spot on, obroże i tabletki.

 

Często Zadawane Pytania

Kiedy w naszej rodzinie pojawia się szczeniak lub kociak często zastanawiamy się jakie zabiegi profilaktyczne powinny być u niego wykonane i w jakim wieku po raz pierwszy powinniśmy pojawić się z naszym pupilem w gabinecie weterynaryjnym. U starszych zwierząt problemem jest dobór odpowiedniego preparatu na pchły i kleszcze czy środka przeciw pasożytom wewnętrznym.

Szczepienia profilaktyczne dla szczeniąt

Zapraszamy na profilaktyczne szczepienia dla szczeniąt na nosówkę i parwowirozę już od 6 tygodnia życia. Dla starszych psiaków oferujemy bardziej złożone szczepionki zabezpieczające m.in. przed koronowirozą, leptospirozą, zakaźnemu zapaleniu wątroby i wściekliźnie.

Szczepienia profilaktyczne dla Kociąt

Zapraszamy do zaszczepienie swojego kociaka już od 9 tygodnia życia na trzy podstawowe wirusowe choroby : panleukopenie, herpeswirus i kalcywirozę. W przypadku starszych kotów zachęcamy do wykonania szybkiego testu na koci FeLV i zabezpieczeniu pupila na te bardzo niebezpieczną i nieuleczalna chorobę. Ponadto w przypadku kotów wychodzących ważne jest również zapobieganie wściekliźnie.

Zabezpieczanie przed Kleszczami i Pchłami

Dużym zagrożeniem dla zdrowia naszego psa są kleszcze. Przenoszą one pasożyta wywołującego poważną zagrażającą życiu chorobę – Babesiozę. Na szczęście na rynku dostępne jest wiele preparatów które zabezpieczą naszego pupila przed kleszczami. W zależności od potrzeb zaoferować możemy państwu obroże, preparaty wylewanena kark oraz smakowe tabletki.

Odrobaczanie Psów i Kotów

Pierwsze odrobaczanie psa i kota można wykonać już w 4 tyg życia. Kolejne odrobaczanie wykonywane są okresowo a ich częstość zależna jest od stopnia narażenia zwierzaka na infekcje. Zalecamy jednak aby odbywało się ono przynajmniej dwa razy do roku.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących zabiegów profilaktycznych, odrobaczania czy doboru odpowiedniego preparatu zabezpieczającego przed kleszczami i pchłami zapraszamy do naszej lecznicy lub kontaktu telefonicznego.